Noc divadel v Knihovně Václava Havla

divadlo setkání, sraz přednáška, kurz

Sobota 19.11.2016 19:00

V rámci letošní Noci divadel tentokrát návštěvníkům nabídneme dva tituly, každý z nich svým způsobem archivní.

19.00 VÁCLAV HAVEL: ELA, HELA A STOP
Studentské divadelní představení mikrohry Václava Havla z roku 1961 v provedení souboru Charlieho foxíci z Gymnázia Jiřího z Poděbrad v Poděbradech.

19.30 VÁCLAV HAVEL: POKOUŠENÍ
Videoinscenace natočená před téměř třiceti lety v „polních“ podmínkách za hluboké totality.
Divadlo na tahu, režie Andrej Krob

Jako zakázaný dramatik neměl Václav Havel v roce 1985 šanci vidět svou hru na jevišti. Andrej Krob se rozhodl, že využije nové „disidentské“ videokamery a se svými a Václavovými kamarády Pokoušení natočil. Zacházení s kamerou, s mikrofonem, herectví, střih… se všichni zúčastnění učili „za pochodu“. Nakonec měl ale autor z dvouapůlhodinové inscenace své hry radost. Pochválil tvůrce za to, že se i přes insitní syrovost videozáznamu nevytratil smysl hry. Autenticita laických herců mu naopak dala vyniknout.

V hlavních rolích Ivan M. Havel a Lukáš Hraběta, dále hrají Karel Bureš, Jarmila Bělíková, Aleš Duda, Sylvie Krobová, Jana Sekyrová, Petr Taťoun, Jiří Mrázek, Dagmar Havlová Ilkovičová, Ivan Sekyra, Petruška Šustrová, Jan Kašpar a další.

Komentáře
Jméno nebo přezdívka:

Komentář:

Facebook komentáře
Nahlásit změnu

Našli jste nepřesný údaj nebo víte o změně u této akce? Pomozte nám vybudovat kvalitní katalog akcí a pošlete nám o změně informaci. My údaje co nejrychleji opravíme.