Festival svobody 2017

festival hudba, koncert slavnosti, tradice

Pátek 17.11.2017 9:00 - 22:00

Centrum Prahy, Praha

Festival svobody 2017 připomene výročí 17. listopadu i současný význam svobody a demokracie.

U příležitosti výročí Sametové revoluce se i letos uskuteční Festival svobody, který v Praze společně připravuje šest občanských iniciativ. Listopadové výročí si prostřednictvím Festivalu svobody připomenou například Petr Pithart, Tomáš Sedláček, Martin C. Putna nebo Emma Smetana. Z hudebních interpretů letos vystoupí Jiří Schmitzer, Laco Deczi nebo kapela Zrní. Stejně jako v loňském roce, i letos připravili organizátoři Festivalu svobody na 17. listopad pestrý program odehrávající se na několika místech v Praze:

  • Pouliční slavnost Korzo Národní, organizovaná spolkem Díky, že můžem, z. s., nabídne návštěvníkům na Národní třídě koncerty, divadelní představení, výstavy, autorská čtení, vzdělávací akce nebo prezentaci neziskových organizací.

  • Ulicemi v centru Prahy projde opět i satirický karnevalový průvod s názvem Sametové posvícení, tentokrát pod heslem Toto není kachna. Průvod masek, který z náměstí Republiky zamíří přes Kampu k Václavskému náměstí, pořádá Iniciativa Fór_um, z. s.

  • Od památníku na počest obětí komunistického režimu na Újezdě vyrazí k Václavskému náměstí průvod Pravda nemá alternativu, za kterým stojí uskupení Proti projevům nenávisti. Název průvodu poukazuje na vzrůstající míru manipulace, propagandy a šíření dezinformací v současné společnosti.

  • V Národním divadle udělí společnost Post Bellum, o.p.s. již posedmé Ceny Paměti národa. Předávání těchto ocenění osobnostem, které se zachovaly statečně při konfliktu s totalitní mocí, bude živě přenášet Česká a Slovenská televize a Český rozhlas Plus.

  • Na vzpomínkovém aktu Uctění památky 17. listopadu na Albertově organizovaném Centrem spolků, studentů a absolventů Univerzity Karlovy, z. s. a také Studentské části Akademického senátu Univerzity Karlovy vystoupí vedle rektorů a studentů i význačné osobnosti akademického a veřejného života.

  • Vyvrcholením pražských akcí bude Koncert pro budoucnost na Václavském náměstí, který pořádá nezisková organizace Nerudný fest.cz, o.s. Návštěvníkům nabídne bohatý program složený z vystoupení umělců, kapel i mimořádných osobností kulturní a veřejné sféry. Koncert bude živě přenášen do řady českých a moravských měst.

Se svým vlastním programem se k Festivalu svobody připojí i další města napříč Českou republikou, například v podobě průvodů, kulturních akcí na náměstích nebo speciální bohoslužbou.

Komentáře
Jméno nebo přezdívka:

Komentář:

Facebook komentáře
Nahlásit změnu

Našli jste nepřesný údaj nebo víte o změně u této akce? Pomozte nám vybudovat kvalitní katalog akcí a pošlete nám o změně informaci. My údaje co nejrychleji opravíme.