Student Fest 2018

festival hudba, koncert

Středa 28.3.2018 18:00 - 5:00

Rock Café, Praha

Hudební noc. Student Fest 2018 oslaví 10. narozeniny spolu s J. A. Komenským.

Svátek všech studentů je po roce opět tady. Jubilejní 10. ročník největšího českého studentského festivalu představí 20. až 28. března nabitý program plný přednášek, workshopů, promítání, výstav, performancí a divadelních představení. Vrcholem festivalu bude již tradičně závěrečná středeční Hudební noc, v rámci níž se na 8 pódiích v okolí Národní třídy představí přes 50 mladých interpretů. Vše za jednotné, studentsky přátelské vstupné 120 Kč v předprodeji a 150 Kč na místě. Více informací na www.studentfest.cz.

Student Fest se od svých začátků v roce 2009 již třetím rokem rozrůstá na několikadenní akci, nakteré se představí ti nejlepší z řad studentů i významných osobností z České republiky. „Letošní 10.ročník Student Festu chceme celkově pojmout jako oslavu. Nejen že své narozeniny slaví StudentFest, ale také náš patron Jan Amos Komenský, který má v den konání hudebního programu 426.narozeniny. K této příležitosti budeme na Národní třídě odhalovat jeho sochu, kterou studenti společně vytvoří a věnují ji našemu patronovi,“ říká organizátorka festivalu Adéla Dvořáková. Představí se ty nejlepší mladé kapely.

Festival každý rok představuje nadějné mladé interprety, kteří dostanou možnost vystoupit poboku starších a zavedených jmen. Jinak tomu nebude ani letos. Vystoupí například MC Gey,Cocoman nebo Bad Karma Boy (SK). O přízeň publika ale i množství agentů z velkých českých festivalů, kteří se budou po akci pohybovat, však budou bojovat zejména studentské kapely. Za zmínku stojí například kapely ROLE, 1flfsoap, The Silver Spoons nebo Branko’s Bridge. Student Fest se snaží začínajícím interpretům aktivně pomáhat. Z dramaturgického hlediska vybírá to nejzajímavější, co současná mladá hudební scéna nabízí.

Již tradiční afterparty letos opět proběhne na třech stagích v klubu Chapeau Rouge. Hlavním jménem dnb stage bude PIXIE, kterého podpoří TOD, Hlava, Baddrick & Metroc nebo DUNENI.CZ. O spodní stage se postarají KEWU, not sure yet a UNKNXWN z UNIZONE crew.

Doprovodný program opět nezklame. V rámci Student Festu se na pražských gymnáziích uskuteční bloky přednášek na téma Buď Občanem. Přednášejícími budou např. Petr Pithart nebo Tomáš Halík. Návštěvníci se mohou těšit také na studentský sekáč a přednášky o udržitelnosti módy, na interaktivní workshop pod taktovkou autorek blogu Czech Zero Waste, výstavu fotek mladých fotografů, autorská čteníbásníků, slam poetry v podání Anatola Svahilce a Adeladly nebo na nevšední loutkové divadlo. Vúterý 27. Března se uskuteční debata ředitelů pražských gymnázií na téma výhody a nevýhody alternativního a klasického vzdělávání. Následně proběhne studentská seznamka a promítání krátkých studentských filmů v Kino Ponrepo. V pátek 16. března bude program v Klubu FAMU věnován zejména začínajícím kapelám. Centrum Prahy se tak díky Student Festu opět promění v jeden festivalový prostor.

Komentáře
Jméno nebo přezdívka:

Komentář:

Facebook komentáře
Nahlásit změnu

Našli jste nepřesný údaj nebo víte o změně u této akce? Pomozte nám vybudovat kvalitní katalog akcí a pošlete nám o změně informaci. My údaje co nejrychleji opravíme.