DANIEL BULATKIN QUARTET FEAT. MIROSLAV HLOUCAL

hudba, koncert festival

Sobota 11.11.2017 21:30 - 23:59

Reduta Jazz Club, Praha 1

Daniel Bulatkin je nejmladší hvězdou českého jazzu. Ve svých pouhých osmnácti letech již získal prestižní ocenění Pianista roku 2015 i 2016 (umístil se na třetím místě jako jeden z nemladších hráčů vůbec). Je soukromým žákem uznávaných pianistů v ČR i zah

Daniel Bulatkin je nejmladší hvězdou českého jazzu. Ve svých pouhých osmnácti letech již získal prestižní ocenění Pianista roku 2015 i 2016 (umístil se na třetím místě jako jeden z nemladších hráčů vůbec). Je soukromým žákem uznávaných pianistů v ČR i zahraničí, od Omera Kleina, Briana Charetta či Vojtěcha Eckerta, až po Jiřího Levíčka. Vzdělává se též pomocí četných jazzových workshopů v zahraničí, mimo jiné u bebopové legendy George Cablese.

Nová jazzová skupina pod jeho vedením vznikla v srpnu 2016 na studiovém sessionu v sestavě s americkými hudebníky Neilem Wetzelem (alto sax) a Garym Rissmillerem (bicí).

Původním záměrem bylo hrát vlastní úpravy málo známých skladeb hráčů post-bopové éry (např. Bill Evans, Woody Shaw, Herbie Hancock), ale v současnosti se skupina stále více zaměřuje na vlastní skladby všech členů. Základ sestavy tvoří v současnosti kromě kapelníka Daniela Bulatkina také nizozemský saxofonista Cyrille Oswald.

Komentáře
Jméno nebo přezdívka:

Komentář:

Facebook komentáře
Nahlásit změnu

Našli jste nepřesný údaj nebo víte o změně u této akce? Pomozte nám vybudovat kvalitní katalog akcí a pošlete nám o změně informaci. My údaje co nejrychleji opravíme.