Emil Viklický Trio & Miroslav Hloucal

hudba, koncert

Úterý 26.9.2017 21:30

Reduta Jazz Club, Praha 1

Emil Viklický Trio & Miroslav Hloucal

Legendární jazzový pianista a skladatel Emil Viklický zahraje se svým klasickým jazzovým triem, a tentokrát si přizve výtečného trumpetistu Miroslava Hloucala. Těžko najít v tuzemsku výraznějšího hudebníka, než jakým je právě pan Viklický. Není jen jazzmanem nejvyšších kvalit a mistrovským klavíristou, ale též skladatelem vážné i folklorní hudby a světovou osobností, kterou obdivuje i slavný japonský spisovatel Haruki Murakami. Emil Viklický hraje již dlouhou dobu s Petrem Dvorským na kontrabas a Cyrilem Zelenakem, Jiřím Stivínem jr. či Tomášem Hobzekem na bubny. Světově proslul též spoluprací s kontrabasistou Georgem Mrazem.

Legendary jazz pianist and composer Emil Viklický, together with his classic jazz trio. It’s hard to find any other more talented musician than Emil Viklický. He’s not just a first-class jazzman and amazing pianist, but also a composer of the classical and folk music and the person that even famous Japanese writer Haruki Murakami admires. Viklický plays a long time together with Petr Dvorský (double-bass) and Cyril Zelenak, Jiří Stivín Jr., or Tomáš Hobzek (drums). He became world-famous after his collaboration with double-bassist George Mraz.

Komentáře
Jméno nebo přezdívka:

Komentář:

Facebook komentáře
Nahlásit změnu

Našli jste nepřesný údaj nebo víte o změně u této akce? Pomozte nám vybudovat kvalitní katalog akcí a pošlete nám o změně informaci. My údaje co nejrychleji opravíme.