F.U.T. & Andy Schofield /UK, CZ/

hudba, koncert

Úterý 19.9.2017 21:30

Reduta Jazz Club, Praha 1

F.U.T. & Andy Schofield /UK, CZ/

Poté, co se světu otevřel evropský východ, objevily se na jazzové scéně i dosud méně známé skupiny, jejichž schopnosti mohly vejít v širší známost a uplatnění. Jednou z nich je i kvartet hudebníků vystupující pod názvem „František Uhlíř Team“ (F.U.T). Prvé seskupení muzikantů pod tímto názvem sestavil v roce 1987 kontrabasista František Uhlíř, který patří ke generaci hráčů na kontrabas ve světě označované jako „česká basová škola“ (M. Vitouš, G.Mraz). Komorní hudba skupiny F.U.T. je pečlivě vybalancovaná a vyvěrá ze vzájemné interakce jednotlivých hráčů, kteří nabízejí překvapující možnosti změny barev a výrazu. Obrazně řečeno je hudba této skupiny živým organismem, kdy František Uhlíř je jeho duší, David Vrobel hlasem, Adam Tvrdý konstrukcí a Jaromír Helešic srdcem. Skupina F.U.T. interpretuje s velkým porozuměním a citem jednak jazzové standardy, často okořeněné vlastní úpravou, jednak vlastní kompozice, které z polohy jazzových standardů vycházejí.

After the return of an Eastern Europe back to the cultural existence of the odern world, many less known bands have became quite known. The avantgarde of those musicians were bands like František Uhlíř Team (F.U.T.). They have started to play in 1987, when bass-player František Uhlíř, has chosen his band carefully. The chamber music of F.U.T. is well-balanced and perfectly coordinated, so every musician can get his best during the concert. Figuratively speaking, the music of F. U. T. is a living organism - František Uhlíř (bass) is its soul, David Vrobel (saxophone) voice, Adam Tvrdý (guitar) construction, and Jaromír Helešic (drumms) heart.

Komentáře
Jméno nebo přezdívka:

Komentář:

Facebook komentáře
Nahlásit změnu

Našli jste nepřesný údaj nebo víte o změně u této akce? Pomozte nám vybudovat kvalitní katalog akcí a pošlete nám o změně informaci. My údaje co nejrychleji opravíme.