Parker-Weller-Drobka Band /USA/ - JAZZ FROM NEW YORK TO CHICAGO

hudba, koncert

Pondělí 26.3.2018 21:30 - 23:59

Reduta Jazz Club, Praha 1

Jedni z nejoriginálnějších jazzmanů ze všech koutů USA. Tři úplně rozdílné jazzové tradice a styly v jednom bandu!

Nový projekt tří naprosto rozdílných hudebníků, jejichž koncerty připomínají hudební dobrodružství. Známé duo Weller (saxofon) - Drobka (bicí), oblíbené od Chicaga po Milwaukee, je výjimečným jazzovým počinem. Díky originálnímu přístupu k jazzu i v jeho elektronické podobě nabízí stejně poutavý zážitek fajnšmekrům i úplným jazzovým nováčkům. Tentokrát navíc ve spolupráci s protřelým newyorským baskytaristou Mikem Parkerem, který se nevyhýbá funku, rocku ani fusion.

Chris Weller – saxofony a elektronika

Chris Weller je tenor saxofonista a bas saxofonista a skladatel žijící v Chicagu (USA). V letech 2007-2010 absolvoval prestižní Berklee College of Music v Bostonu. Wellerova baterie pedálových efektů a používaných loopů je mezi americkými saxofonisty zcela výjimečná a zajišťuje mu výsadní postavení na chicagské scéně.

Mike Parker – kontrabas, baskytara, elektronika

Rodák z New Yorku začal svou profesionální kariéru ve věku pouhých sedmnácti let hraním funku a rocku po newyorských klubech. Nyní má 28 let a mezitím cestoval s hudbou po celé Evropě a Americe s mnoha jazzovými i rockovými kapelami, vyhrál několik mezinárodních soutěží, studoval kontrabas na konzervatoři v Amsterdamu, hrál s některými z největších současných jazzových hudebníků a nahrál tři VLASTNÍ alba.

Devin Drobka – bicí

Devin Drobka je jazzový bubeník žijící nyní v Milwaukee. Devin vystupoval s veličinami jako jsou Bruce Barth, Jerry Bergonzi, Tony Malaby, Dave Santoro či Dan Tepfer a pro jeho energickou hru je vysoce ceněným bubeníkem stojícím za mnoha projekty nejen na americké jazzové scéně.

Komentáře
Jméno nebo přezdívka:

Komentář:

Facebook komentáře
Nahlásit změnu

Našli jste nepřesný údaj nebo víte o změně u této akce? Pomozte nám vybudovat kvalitní katalog akcí a pošlete nám o změně informaci. My údaje co nejrychleji opravíme.