Debata prezidentských kandidátů k lidským právům

přednáška, kurz ostatní

Středa 22.11.2017 18:00

Debatu pořádá spolek Prague Pride ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla.

Liberální řád, postavený na ochraně lidských práv všech, včetně menšin, vznikl z popela druhé světové války. Světu přinesl bezprecedentní období světového míru, svobody a prosperity. Česká republika se na něm účastní a aktivně se podílí na jeho budování – zejména po roce 1989. Zdá se ale, že se svět i naše země dostaly na hodnotovou křižovatku, kdy se ochrana práv lidských práv začala vytrácet z definice demokratického státu.

Turbulentní vývoj světa přiměl politické reprezentanty k tiché a pomalé redefinici pilířů našeho uspořádání. Jako bychom zapomněli na naši čtyřicetiletou minulost v područí komunistické strany. Prezident republiky je mnohými Čechy a Češkami vnímán jako osobnost s morálním imperativem, která hraje klíčovou roli ve veřejné debatě o lidskoprávních tématech. Pro Václava Havla byla ochrana lidských práv jednou ze základních priorit jeho prezidentství, pro Václava Klause byl naopak „humanrightismus“ terčem výsměchu. Je proto důležité znát životní i politické postoje osob, které o naši nejvyšší ústavní pozici budou v následujících prezidentských volbách usilovat. Cílem debaty bude zjistit názory prezidentských kandidátů na ochranu lidských práv a na situaci menšin u nás. K účasti pozveme kandidáty, kteří splní podmínky nutné k tomu, aby se o funkci ucházeli (získali dostatečný počet podpisů nebo podporu senátorů a poslanců).

Z kapacitních důvodů je nutná registrace účasti.

Diskuse bude streamovaná.

Komentáře
Jméno nebo přezdívka:

Komentář:

Facebook komentáře
Nahlásit změnu

Našli jste nepřesný údaj nebo víte o změně u této akce? Pomozte nám vybudovat kvalitní katalog akcí a pošlete nám o změně informaci. My údaje co nejrychleji opravíme.