Uvedení knihy Kniha zvláštních nových věcí

přednáška, kurz setkání, sraz ostatní

Čtvrtek 27.10.2016 19:00

Přijměte pozvání na autorský večer pořádaný nakl. Kniha Zlín ve spolupráci s literární agenturou Ulita.

Michel Faber s překladatelem Viktorem Janišem představí českým čtenářům svůj poslední román Kniha zvláštních nových věcí. Společně s Michalem Horáčkem knihu pokřtí.

Ukázky přečte herec Kajetán Písařovic.

Michel Faber (*1960) se narodil v Nizozemsku, v sedmi letech se s rodiči přestěhoval do Austrálie a nyní žije na Skotské vysočině. Vystudoval sice anglistiku na Melbournské univerzitě, ale práci v oboru se mu nepodařilo najít. Proto roky pracoval jako ošetřovatel, balič, uklízeč nebo pokusný králík pro lékařský výzkum. Debutoval roku 1998 bravurní povídkovou sbírkou Někdy prostě prší (č. 2011), o dva roky později následoval znepokojivý román Pod kůží, jenž byl přeložen do bezmála dvaceti jazyků včetně češtiny. Po dvou novelkách mu nakladatelství Canongate roku 2002 vydalo monumentální opus z viktoriánské Anglie Kvítek karmínový a bílý (č. 2014) pojednávající o osudech chytré londýnské prostitutky, s níž se zaplete dědic voňavkářského impéria. Krom Fahrenheitových dvojčat (č. 2008) mu vyšla ještě povídková sbírka Jablko, v níž se vrátil k některým postavám svého mistrovského neoviktoriánského kusu. Faberovým předposledním románem je Evangelium ohně (č. 2010), pozoruhodné zpracování prométheovského mýtu a zamyšlení nad mocí médií a náboženství v moderním světě.

Komentáře
Jméno nebo přezdívka:

Komentář:

Facebook komentáře
Nahlásit změnu

Našli jste nepřesný údaj nebo víte o změně u této akce? Pomozte nám vybudovat kvalitní katalog akcí a pošlete nám o změně informaci. My údaje co nejrychleji opravíme.