Vitana majonéza cup 2016 - Mistrovství ČR v přípravě bramborového salátu

slavnosti, tradice pro děti ostatní

Sobota 26.11.2016 9:00 - 14:00

Na tradiční českou vánoční pochoutku má každá rodina svůj osvědčený recept. Proto na dvě desítky týmů z celé České republiky plánují 26. listopadu v Mratíně změřit síly v umění vyrobit ten nejlepší. Hodnotí se kromě chuti také vůně, originalita či vzhled.

Podmínky pro soutěžní recept jsou dvě: recept musí obsahovat brambory a majonézu. Jinak se fantazii meze nekladou, a tak mohou překvapit saláty s ingrediencemi jako křepelčí vejce, čokoláda či slanina. „Nejméně polovinu soutěžních vzorků vždy tvoří tradiční bramborový salát v podobě, na jakou je většina Čechů zvyklá ze štědrovečerního stolu,“ upřesňuje ředitelka mistrovství Alena Syslová.

Jubilejní desátý ročník ponese název Vitana majonéza cup 2016 - Mistrovství ČR v přípravě bramborového salátu. Součástí akce budou i vepřové hody, loutkové divadlo a vystoupení staropražské kapely. Soutěž začíná v 10 hodin a letošní mistr výroby bramborového salátu bude znám již ve 13 hodin. Součástí mistrovství jsou i ochutnávky pro veřejnost. Největšímu zájmu se zpravidla těší vítězný salát i recept na něj. Ten posledních pět let pocházel z pera farmáře Martina Pánka z Jeseníku – pětinásobného šampiona, který se letos poprvé rozhodl mistrovství nezúčastnit. Usedne však přímo v porotě, a bude tak mít příležitost vybrat svého nástupce.

Další info: http://www.vitana.cz
Komentáře
Jméno nebo přezdívka:

Komentář:

Facebook komentáře
Nahlásit změnu

Našli jste nepřesný údaj nebo víte o změně u této akce? Pomozte nám vybudovat kvalitní katalog akcí a pošlete nám o změně informaci. My údaje co nejrychleji opravíme.