Výstava děl aboriginského umělce Grega Weatherbyho

výstava

Úterý 1.11.2016 10:00 - Středa 30.11.2016 18:30

Přijměte pozvánku do světa Grega Weatherbyho, umělce, který ve své tvorbě sugestivně vyobrazuje život původních obyvatel Austrálie, jejich náboženských rituálů a souznění s přírodou. Jeho dílo zahrnuje malování tečkami a šrafovací techniku.

Greg Weatherby je jedním z nejvýraznějších australských domorodých umělců. Narodil se v roce 1942 a jeho domovem je Walbanga z dalekého jižního pobřeží Nového Jižního Walesu. Tento autor mistrně ovládá jemnou práci s tečkami a rovnými liniemi. Vytvořil si dokonalý styl ověnčený mnoha oceněními. Jeho vzory jsou detailně propracované a velmi složité.

Za použití působivých přírodních barev tento umělec skládá hold úžasné rozmanitosti Australské krajiny a živoucí tropické oblasti. V mnohých z jeho děl najdeme domorodé zvířecí příběhy, náboženská témata apod. Greg se nechává inspirovat svými sny a vizemi. Jeho malba vychází ze srdce a z reálného života. Umělec si prošel náročnou životní cestou. Po rozpadu rodiny strávil mimo jiné mnoho let v chlapeckých domovech a už od svých 13 let byl nucen pracovat, aby přežil. Vyrovnal se s tím po svém, a jak sám říká: „Vždycky to bylo ve mně, kreslit a malovat."

Komentáře
Jméno nebo přezdívka:

Komentář:

Facebook komentáře
Nahlásit změnu

Našli jste nepřesný údaj nebo víte o změně u této akce? Pomozte nám vybudovat kvalitní katalog akcí a pošlete nám o změně informaci. My údaje co nejrychleji opravíme.